• Brezilya Kalça Ameliyatı

Daha dolgun görünümlü bir kalça birçok kadının hayali olmakla birlikte, günümüzün trendlerinde de en çok talep edilen estetik operasyonlardan biri olmaya başarmıştır. Kalça bölgesini şekillendirmek ve bölgenin dolgun bir görünüme ulaşmasını sağlamak için talep edilmektedir.

Brezilya popo estetiği ameliyatlarında iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemlerin ilkinde hastanın kendine ait olan yağ dokusu kullanılırken ikinci yöntemde silikon popo protezi kullanılarak popo bölgesinin büyümesi sağlanmaktadır.

brezilya kalça ameliyatı


Brezilya kalça ameliyatı kullanılacak olan yağ dokusunun fazla olan bölgelerden alınması yöntemi ile gerçekleştirilecekse eğer operasyon esnasında herhangi bir kesi söz konusu olmayacağı için yara izi de olmayacaktır.

 • Kombine Operasyonlar

Aynı operasyon esnasında uyluk germe, meme büyütme, karın germe ve liposuction operasyonları da yapılabilmektedir, ameliyat öncesinde kliniğimize uğrayarak ücretsiz muayene olmanızı tavsiye ederiz.

 • En Uygun Adaylarımız

Aşırı kilo kaybı, genetik yapı sebebiyle sarkma yaşayanlar, yaşlanma sonrasında derisinde sarkma olanlar ve daha ateletik ve dolgun bir kalça görünümü isteyen herkes adaylarımız arasındadır.

brezilya popo estetiği

 • Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Brezilya kalça ameliyatı genel anestezi altında ortalama 2 saat sürmektedir. Protez kullanılması durumunda ameliyat ardından bölgede sıvı birikme ihtimaline karşı sıvının dışarı atılabilmesi adına dren yerleştirilir. Drenlerin çıkarılması ise ortalama 3 gündür ancak bu süre değişkenlik gösterebilmektedir.

Oluşturulan Brezilya kalça görünümünün korunabilmesi konusunda ise Op. Dr. Alper Mete Uğurlu tarafından önerilen korse uygun görüldüğü süre boyunca mutlaka takılmalıdır.

Hatta 1 gece hastanede kalınarak ve ağrı ya da yorgunluk gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı Op. Dr. Alper Mete Uğurlu tarafından reçete verilir. İlk günlerde hastanın sadece yan oturması istenerek silikon protezin yerinden kayması engellenebilmekdir.

Operasyon yağ enjeksiyonu ile gerçekleştirilmişse eğer hasta iki hafta sonra iş hayatına dönebilir. Tam iyileşme süresi 7 haftayı bulurken kalçaya çok baskı olmaması için yastık desteğinden yararlanılmalıdır.

Yorumlarımız

 • Yaklaşık 2 ay önce Fransadan brezilya kalça ameliyatı olmak için Türkiye'ye geldim. Ameliyat öncesindeki görüşmelerim karar vermemi büyük oranda kolaylaştırdı. Alper Bey ve ekibine çok teşekkürler.

  Z.

 • Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Alper Bey ile görüşerek ameliyat olmaya karar verdim, ameliyat sonrasında da herhangi bir sorun yaşamadım bu nedenle doktor bey'e çok teşekkürler.

  G.

 • Çok araştırdıktan sonra maleiyatımı Alper Bey'e olmaya karar verdim iyi ki o gün sizi aramışım samimi tavrınız ve ekibizin kalitesi için sonsuz teşekkürler emin olan farklı bir operasyon için sizi yeniden arayacağım.

  B.