• Jinekomasti Ameliyatı

Günümüde erkekler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonların başında Jinekomasti ameliyatı gelmektedir. Kilo almak ve hormonal dengesizlikler gibi nedenlere bağlı olarak görülen meme büyümesi, erkeklerde özgüven eksikliği gibi durumlara neden olabilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında ortalama 45 dakika sürmektedir ve bir gece hastanede kalınması gerekmektedir. Jinekomasti sonrasında 4 hafta kadar korse kullanılmalı ve yüksek eforlu hareketlerden kaçınılmalıdır.

jinekomasti ameliyatı


Jinekomasti ameliyatı cerrahi bir operasyondur bu nedenle ameliyat öncesinde kliniğimize uğrayarak ücretsiz muayene olmanız durumunda jinekomasti operasyonu başarısını daha da artırmaktayız.

jinekomasti ameliyatı

 • Erkeklerde Jinekomasti Nedenleri

Östrojen hormonun testosteron hormonundan fazla olması ve büyüme hormonu gibi davranması, kullanılan ilaçların yan etkileri, aşırı kilo almak ve genetik yatkınlık en önemli etkenlerdir.

 • Jinekomasti Gruplandırması

Sınıflandırma deri yüzeyindeki sarkma ve büyüklüğe göre belirlenir.

Birinci grupta deri yüzeyinde herhangi bir sarkma, kırışıklık durumu yoktur. Meme ölçüsü ise olağandan çok az daha büyüktür.

İkinci grupta da deri yüzeyinde sarkma ve kırışıklık yoktur ancak görüntü olarak hafif bir kadın göğsü formu oluşmaya başlamıştır.

Üçüncü grupta ise oluşmaya başlayan kadın göğsü formuna ek olarak deride gevşeklikler oluşmaya başlamıştır.

Dördüncü grupta hem memede fazla büyüklük hem de deride ciddi bir sarkma ile adeta kadın memesi formu oluşmaya başlamıştır.

Yorumlarımız

 • Kuzenimin jinekomasti ameliyatından 3 ay sonra ben de Alper Bey ile görüşerek jinekomasti ameliyatı olmaya karar verdim. Benim ameliyatımdan da yaklaşık 1 ay kadar geçti ve sonuçtan çok memnunum.

  E.

 • Şans eseri arkadaşımın Jinekomasti ameliyatı olduğunu öğrenmem ve tavsiyesi ile Alper Bey ile tanıştım. Kısa bir süre sonrasında da kararımı vererek ben de ameliyat oldum, ekibinize çok teşekkürler.

  S.

 • Jinekomasti ameliyatındaki referanslarınız gerçekten çok haklıymış operasyon o kadar sorunsuz o kadar rahat geçti ki aklımdaki bütün soru işaretleri ve korkuları attım sizin sayenizde. Tüm süreç boyunca sağladığınız destek için çok teşekkürler.

  B.