• Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatları yalnızca büyük memelerin küçültülmesi amacıyla değil aynı zamanda sarkma ve deformasyon nedeniyle farklı boyutlara sahip memelerin aynı büyüklükte yeniden boyutlandırılması amacıyla da günümüzde tercih edilebilmektedir.

Meme boyutlarının proporsiyon olarak uyumlu olması estetik açıdan büyük önem taşıyor olsa da bir diğer önemli nokta ise meme küçültme ameliyatı sağlık ve fiziğinizin ergonomisi açısından hayatınıza olumlu etkilerde bulunkaktadır.

meme küçültme ameliyatı


Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında ortalama 1 saat süren operasyonlar ile gerçekleştirilmektedir.

 • Meme Dikleştirme Ameliyatı

Sarkmış veya küçük memelerde göğüs büyütme ameliyatının yanı sıra göğüs dikleştirme işlemi de gerçekleştirilerek dik ve daha dolgun meme görünümü elde edilebilemektedir. En başarılı operasyon kararının Op. Dr. Alper Mete Uğulu tarafından verilmesi gerekmektedir.

 • Meme Revizyonu Ameliyatı

Çeşitli nedenlerden dolayı meme revizyonu yapılmasının yanı sıra ilk yapılan meme operasyonundan memnun kalınmaması, asimetri sorunları, sarkma meydana gelmesi, gebelik veya kilo kaybına bağlı olarak değişen meme büyüklükleri en öenmli nedenler arasındadır.

meme küçültme ameliyatı

 • En Uygun Adaylarımız

Aynı boyutlarda memelere sahip olmayanlara ek olarak daha sağlıklı ve ergonomik bir görünüm isteyen herkes adaylarımız arasındadır.

 • Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Detaylı ön görüşme ile aklınızdaki tüm soruları cevaplayarak sizin için en uygun operasyon sonrasında mutlu ayrılmanızı sağlıyoruz.

 • Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Meme küçültme ameliyatından kısa bir süre sonra taburcu olabilirsiniz. Gerekli görülen antibiyotik ve ağrı kesiciler taburculuk öncesi Op. Dr. Alper Mete Uğurlu tarafından reçete edilmektedir.

Ortalama 3 gün boyunca banyo yapılmaması ve operasyon sonrasında takılan özel sütyenin 3 hafta kadar kullanılması önerilmektedir.

Meme küçültme sonrasındaki ilk hafta detaylı kontroller yapılarak memenin genel durumu değerlendirilmektedir.

Yorumlarımız

 • Dein Clinic göğüs ameliyatları hakkında çok fazla olumlu yorum ile karşılaştıktan sonra arayarak bilgi almak istedim. Melek Hanım sıkılmadan bütün sorularımı o kadar detaylı şekilde cevapladı ki aklımda hiç soru işareti kalmadı. Operasyon sonrasında da herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

  P.

 • 2 ay kadar önce meme küçültme ameliyatı oldum. Ameliyat öncesinde çok fazla klinik ile görüşmeme rağmen en ikna edici konuşmayı Melek Hanım ile gerçekleştirdik. Süreç boyunca en samimi şekilde desteğini eksik etmeyen Melek Hanım'a çok teşekkürler.

  E.

 • Meme küçültme ameliyatı öncesi korkulu ve çok endişeliydim buna rağmen o kadar sıcak kanlılar ki kendimi Türkiye'ye uçak bileti alırken buldum ve şu an çok mutluyum. Tüm Dein Clinic ekibine sonsuz teşekkürler.

  F.