Op. Dr. Alper Mete Uğurlu

17 şubat 1983 yılında Ankara’da doğdu. Ankara’nın köklü okullarından olan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite sınavında yüksek başarı göstererek Gazi Üniversitesi Tıp fakültesinde 2001 senesinde tıp eğitimine başladı. 2007 yılında TUS sınavında Türkiye derecesi yaparak Türkiye’nin ilk kurulan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) uzmanlık eğitimine başladı.

Asistanlığı sırasından plastik cerrahi alanında maksillofasyal cerrahi (çene yüz cerrahisi), Meme Rekonstrüksiyonu ve Estetiği, Mikrocerrahi, Yüz Rekonstrüksiyonları ve Estetiği, Baş-Boyun tümörleri, vücut şekillendirme ile ilgili 1500’den fazla ameliyatta operatörlük ve asistanlık yaptı. 2 yıl aynı klinikte bulunan El Cerrahisi bölümünde çalışan Dr.Alper, el yaralanamaları, uzuv kopmaları, sinir felçlerinde kas transferleri, Brakial Pleksus yaralanmalarında sinir transferleri ile ilgili birçok ameliyata katıldı.

2012 yılında “The effects of limited adventitiectomy on vascular anastomosis; an experimental study” adlı tez çalışması ile uzmanlık diplomasına hak kazandı. Bu çalışma “J Plast Surg Hand Surg” de yayınlanmıştır. Temel Mikrocerrahi eğitimi için Zurich Üniversitesin’de büyük türk cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in kurduğu Mikrocerrahi kurslarına katıldı. 2009 yılında Mikrocerrahinin en önemli konularından olan mikro damar anastomozlarını kolaylaştırmak için yeni bir cerrahi alet geliştiren ekipte yer aldı ve buluş saygın dergilerden “Microsurgery”’de yayın olarak yer aldı( A new approximator used in microvascular anastomosis).

Yüz kırıklarında yaptığı çalışmaları ağır yüz kırıklarına küçük kesiler ile yaklaşım adlı makalede (Minimally invasive approaches in severe pansfacial fractures) yayınladı. Bu çalışmaya birçok makalade atıfta bulunulmuştur. Özellikle ikincil burun ameliyatlarında kolay bir şekilde temporal fasya ve kulak kıkırdağı almak için yeni bir teknik geliştirdi ve bu teknik Endoscopy-Assisted Single-Incision Technique to Harvest the Conchal Cartilage and Temporal Fascia Simultaneously by Using Phaco Slit Knife adı ile Journal of Craniofac Surgery dergisinde yayınlandı. Dr Alper artan kilo problemleri ve kilo verme sonrasında oluşan sarkmalar için yapılan postbariatrik cerrahi konusunda yoğun çalışmalarda bulunmaktadır.

Yorumlarımız

 • Burun estetik ameliyatı alanında muhteşem başarılı işler çıkardığına kendim ve yakınlarım adına güvence verebilirim. Op. Dr. Alper Mete Uğurlu burun ameliyatı konusunda kesinlikle doğru bir hekim, doğru ekip, doğru adres. 👍 Burun estetik operasyonu esnasında kendinizi evinizde ya da bir dost ortamında hissettiriyor olmaları mükemmel..

  M.

 • Dr. Alper beyi arkadaşımın tavsiye üzerine tanıştım gerçekten çok iyi bir doktor, burun estetiği ameliyatı olan başka tanıdıklarımın ağrısı olduğundan dolayı ameliyat olmaktan korkuyordum konuştukça korkularım ve endişelerim azaldı.Ağrısız ve güzel bir ameliyat sonucunda hep hayal ettiğim buruna kavuştum.Şimdi ise iyiki ameliyat olmuşum güzel ilgisi ve alakası için çok teşekkür ederim. ❤️

  S.

 • Dr. Alper Mete Uğurlu gerçekten çok iyi bir doktor, burun estetiği ameliyatı olmadan önce büyük endişelerim vardı ama onunla biraz konuştuktan sonra tüm endişe ve korkularım kayboldu. Ağrısız ve güzel bir ameliyat sonucunda hep hayal ettiğim buruna kavuştum. Teşekkürler Alper Bey.

  E.

 • Alper Bey ile bir başka doktorun tavsiyesi ile tanıştım, kendisinin ilk anda güven veren bir yapısı var.Kibar konuşmasi ile, tibbi terimlere boğmadan yalın anlatımıyla sizleri nelerin bekleyeceğini,sürecin nasil ilerleyeceğini anlamanızı sağliyor.Bu süreçte en önemlisi güven... Kendisinin güven veren sakin,kibar,naif bir tavri var, ameliyat öncesi sizinle odada ve de ameliyathanede ilgisi ameliyattan çıkınca ilgisi takdire şayan,bir çok doktor bu şekilde ilgilenmiyor.Kontroller esnasinda da hastasiyla bir o kadar ilgili.Tuğba hanim da süreçte size yardimci olma noktasinda epey özverili çalişmakta.Alper Bey'den oldukça memnunum.Ekibine ve kendisine teşekkürler.

  T.

 • Dr. Alper Bey’e mart ayında burun estetiği ameliyatı oldum. Hayatımda hiç ameliyat olmamış biri olarak hem çok korkuyordum hem de endişeliydim. Operasyon öncesi ilk görüşmede operasyon ile alakalı çok açıklayıcı ve net ifadeler kullandı. Çok güleryüzlü ekibiyle birlikte benimle fazlasıyla ilgilendiler, hala da ilgilenmektedirler. Operasyondan önce ne vaat ettiyse, yüzde morarma olmayacak, ağrın olmayacak, doğal bir burun yapacağız.. Hepsi her söylediği bire bir gerçekleşti. Öyle ki bınca yıl neden beklemişim dedim . 3 ay olmak üzere ve gerçekten Alper Bey ve ekibine çok teşekkür ederim.

  F.

 • Birçok kez ve farklı doktor deneyimim oldu.en etkili ve en uzun süren etkiyi doktor Alper Mete Bey de buldum,sonuç beni çok ama çok mutlu etti.ben sadece botoksla yola çıktım ama aynada beni mutsuz eden tüm ihtiyaçlarimda gözü kapalı güvenle gidecegim tek adres.her şey için çok teşekkürler alper bey ve ekibi.👍👏👏

  U.